Wait-list for 2020 Old Ghost Ultra

The wait-list for the 2020 Old Ghost Ultra is below (in priority order). Wait-listed competitors will be invited by email to join the field as spaces become available and in order of priority (highest place on the wait-list invited first). Competitors invited to join the field will have 72 hours from the time of invitation to pay the entry fee. If no payment is received within these 72 hours, the invitation will be rescinded and entry offered to the next person on the wait-list.  

This list is current as of the 20th September 2019

  1. Sarah Hillary - Auckland, New Zealand

  2. Joel Thomas - Dunedin, New Zealand

  3. Julie Williamson - Alexndra, New Zealand

  4. Gary Jordan - Auckland, New Zealand

  5. Richard Salmond - Fairlight, Australia

  6. Logan Austin - Rolleston, New Zealand

  7. Deborah Blomfield - Invercargill, New Zealand

  8. Mathieu Dore - Lavington, Australia

  9. Amy Blair - Christchurch, New Zealand

  10. Bruce Thomson - Christchurch, New Zealand

  11. Andre Galbraith - Christchurch, New Zealand

  12. Min Lo - Auckland, New Zealand

  13. Rylan Reynolds - Brea, United States

  14. Jeremy Rose - Christchurch, New Zealand

  15. Chris Gates - Nelson, New Zealand

  16. Caro Gates - Nelson, New Zealand

  17. Paul Fordham - Auckland, New Zealand

  18. Anne Thomas - Griffith, Australia

  19. Ruby Gibson - Oxford, New Zealand

  20. Tim Lynch - Auckland, New Zealand

  21. Brendan Coll - Greymouth, New Zealand

  22. Tony Davis - Christchurch, New Zealand

  23. Peter Sweeny - Paddington, Australia

  24. Jo Throp - Havelock North, New Zealand

  25. Deon de Clercq - Nelson, New Zealand

  26. Sam Haslam - Nelson, New Zealand

  27. Renee Lyons - Burnham, New Zealand

  28. Klaartje Schie - Nelson, New Zealand

  29. Juanita Holmwood - Nelson, New Zealand

  30. Jodi Kearney - Christchurch, New Zealand

  31. Johannah Matres - Auckland, New Zealand

  32. Bronson Botha - Auckland, New Zealand

  33. Quinn Hornblow - Nelson, New Zealand

  34. Maggie Davies - Mangawhai Heads, New Zealand

  35. Vaughan Kingi - Hokitika, New Zealand

  36. Maria Voigt - Motueka, New Zealand

  37. Jane Seath - Ngakuru, New Zealand

  38. Nicolette Butler - Otaki, New Zealand

  39. Connie Carlson - Queenstown, New Zealand

  40. Claire Heslop - Toronto, Canada

  41. Karl Forcey - Morningside, Australia

  42. Nicholas Rowe - Gore, New Zealand

  43. John Verney - Ashburton, New Zealand

  44. Alisa Woodruff - Christchurch, New Zealand

  45. Catherine Edlin - Hamilton, New Zealand

  46. Wayne Campbell - Christchurch, New Zealand

  47. Christopher Oates - Hokitika, New Zealand

  48. Nikki Dukes - Whangaparaoa, New Zealand

  49. Anna O'Brien - Hamilton, New Zealand

  50. Amanda Lacey - Melbourne, Australia

  51. Emma Cairney - Christchurch, New Zealand

  52. Yo Reilly - Melbourne, Australia

  53. Kobi Janssen - Oudenaare, Belgium

  54. Joost Ameye - Oudenaare, Belgium

  55. Richard Phillips - Christchurch, New Zealand

  56. Cedric Achard - Biarritz, France

  57. Lyn Stanton - Auckland, New Zealand

  58. Matt Steele - Sydney, Australia

  59. Paul McQuaid - Baulkham Hills, Australia

  60. Judy Brock - Christchurch, New Zealand

  61. Nigel Richardson - Auckland, New Zealand

  62. Mike Barnard - Whangaparaoa, New Zealand

  63. Lauren Gillis - Coromandel Valley, Australia

  64. Anthony Allison - Christchurch, New Zealand

  65. Desmond Fraher - Christchurch, New Zealand

  66. Wesley Brown - Christchurch, New Zealand

  67. Sacha Connolly - Auckland, New Zealand

  68. Michael Pullar - Dunedin, New Zealand

  69. Maddi Campbell - Christchurch, New Zealand

  70. Karina Pascoe - Peterhead, Australia

  71. Josh Taylor - Christchurch, New Zealand

  72. Alex Scott - Alexandra, New Zealand

  73. Chris White - Tolga, Australia

  74. Sarah White - Tolga, Australia

  75. Roxane White - Manly, Australia

  76. Joe Pritchard - Myocum, Australia

  77. Erwin Schuttinga - North Balgowlah, Australia

  78. Emily Collis - Palmerston North, New Zealand

  79. Millerine Brikker - Newtown, Australia

  80. Hamish Lamotte - Christchurch, New Zealand

  81. Lily Battershill - Christchurch, New Zealand

  82. Nicci Mardle - Lyttelton, New Zealand

  83. Jamie Blakely - Havelock North, New Zealand

  84. Ryan Carr - Lumsden, New Zealand

  85. Paul Whyte - Christchurch, New Zealand

  86. Jonathan Graham - Wellington, New Zealand

  87. Emma O Loughlin - Wellington, New Zealand

  88. Steve Cameron - Peterhead, Australia

  89. Dayne Wright - Auckland, New Zealand

  90. Roydon Hawks - Nelson, New Zealand

  91. Harry Wylie Carrick - Wither Hills, New Zealand

  92. Edward Scott - Watford, United Kingdom

  93. Rod Pearson - Christchurch, New Zealand

  94. James Eason - Christchurch, New Zealand

  95. David Cartwright - Christchurch, New Zealand

  96. Peta Jacobsen - Dulwich Hill, Australia

  97. Jason Leman - Collingwood, New Zealand

  98. Aditya Kesarcodi-Watson - Nelson, New Zealand

  99. Samdup Rumba - Christchurch, New Zealand

  100. Natalia Watkins - Motueka, New Zealand

  101. Mark Walton - Motueka, New Zealand

  102. Richard Coghlan - Chino, Japan

  103. Michelle White - Petrie, Australia

  104. Paul Tobin - Auckland, New Zealand

  105. Sherie Whelan - Fairlie, New Zealand

  106. Kaley Crawford-Flett - Napier, New Zealand

  107. Michael Fox - Timaru, New Zealand

  108. Philip Macalister - Rotorua, New Zealand

  109. Simon Ashby - Nelson, New Zealand

  110. Jason Hatfull - Wanganui, New Zealand

  111. Craig Wills - Wanganui, New Zealand

  112. Lilly Hooper - Melbourne, Australia

  113. Debbie Pont - Rotorua, New Zealand

  114. Peter Young - Hastings, New Zealand

  115. Markus Mannheim - Hackett, Australia

  116. Marnie Shaw - Hackett, Australia

  117. Shane Briggs - Wellington, New Zealand

  118. Emma Just - Sydney, Australia

  119. Janet Smith - Toowoomba, Australia

  120. Johannes Scherman - Auckland, New Zealand

  121. Doug Strohfeld - Lenah Valley, Australia

  122. Danny Baillie - Dunedin North, New Zealand

  123. Max Moberg - Helsinki, Finland

  124. Peter Hackney - Winmalee, Australia

  125. Gene Beveridge - Auckland, New Zealand

  126. Shane Thrower - Reefton, New Zealand

  127. Anthony Hancy - Hamilton, New Zealand

  128. Ng Wee Heong - Singapore

  129. Justin Hoani - Westport, New Zealand

  130. Luc Sengers - Auckland, New Zealand

  131. Richard McGill - Christchurch, New Zealand

  132. Shannon-Leigh Litt - Christchurch, New Zealand

  133. Allan Staite - Christchurch, New Zealand

  134. Andy Tolman - Christchurch, New Zealand

  135. Joe Benbow - Wellington, New Zealand

  136. Carlos Federkeil - Auckland, New Zealand

  137. Gareth Andrews - Blenheim, New Zealand

  138. Matt Bowater - Timaru, New Zealand

  139. Skye Meredith - Aberfeldie, Australia

  140. Sandra Kirsch - Whangaparaoa, New Zealand

  141. Thierry Lamarque - Olinda, Australia

  142. Rodrick Chakavarika - Germiston, South Africa

  143. Tim Lamb - Wellington, New Zealand

  144. Jared Adams - Sydney, Australia

  145. Tessa Hogg - Manawatu, New Zealand

  146. Jason Hall - Queenstown, New Zealand

  147. Keri Devine - Lower Hutt, New Zealand

  148. Rob Smith - Lower Hutt, New Zealand

  149. Rob Henderson - Palmerston North, New Zealand